ALICJA

Napisz kilka słów o sobie (zawód praca, zainteresowania)
Pracuje w dziekanacie jednej z uczelni wyższych w Warszawie, moje zainteresowania to podróżowanie, poznawanie innych kultur i języków, w wolnym czasie uprawiam sport lub czytam książki.

Na czym polegają Twoje zadania w Świetlicy? (od kiedy tu jesteś, z jaka częstotliwością przychodzisz)?
W Świetlicy jestem od marca 2016, przychodzę mniej więcej raz w tygodniu, pomagam w nauce języka angielskiego.

Czy wolontariat wiąże się z jakimiś trudnościami?
Jedyna trudnością jaka mogę wskazać to niestety brak czasu, chciałabym się częściej w świetlicy pojawiać, przygotowywać ciekawsze zajęcia. W przypadku udzielania korepetycji problemem możne być brak skupienia na nauce przez uczniów, brak systematyczność, ciągle „zapominanie” książek i prac domowych… ale ja traktuje to jako wyzwanie i sprawdzenie moich umiejętności pedagogicznych.

Co sprawiło Ci w Marysieńce największa radość do tej pory?
Każde usłyszane zdanie ‚Pani Alicjo dostałam 4 z angielskiego’ sprawiało mi ogromna radość. 🙂
Bardzo dobrze wspominam również naukę gry w baseball na która zostałam zaproszona.

Co zyskujesz dzięki temu, ze jesteś wolontariuszem?
Pierwsza rzeczą która mogę wskazać jest doskonalenie języka, dzieci potrafią zadać takie pytanie, na które nad odpowiedzią trzeba się trochę zastanowić, np.” jak jest Świetlica Środowiskowa z elementami socjoterapii po angielsku?” 😉 przypominam sobie słówka których w życiu codziennym za często nie używam.
Dzięki spotkaniom w świetlicy mogę również wykorzystać moja kreatywność ponieważ za każdym razem staram się przygotować materiał tak, aby nauka była ciekawa.
Wolontariat daje mi też oczywiście dużo satysfakcji, zwłaszcza gdy widzę ze spotkania przynoszą jakieś rezultaty ( np. lepsze oceny lub samo polubienie języka obcego). Rzeczą dla mnie najważniejsza jest możliwość oderwania się na chwile od codziennego stresu i obowiązków.

A na koniec…
Od siebie mogę dodać ze przez te kilka miesięcy mojego wolontariatu dowiedziałam się bardzo wielu informacji o sobie, wiem co lubią robić, nauczyłam się jak zaciekawić kogoś danym tematem, a do tego wszystkiego dzieciaki są naprawdę mądre, potrafią okazać wdzięczność, a rozmowy z nimi poprawiają humor nawet w najgorszy dzień!