1% dla Stowarzyszenia Otwarte Drzwi

Świetlica „Marysieńka” rozpoczęła promowanie akcji ” 1% dla Stowarzyszenia Otwarte Drzwi”. Dzieci dowiedziały się na początek, czym jest „1%” – to 1/100 część  jakiejś całości. Gdyby jabłko podzielić na 100 kawałków – to jeden z nich, jest właśnie 1 procentem całego jabłka.

Nie wszyscy jeszcze poznali taki znak w szkole, więc nawet ustawienie jedynki, kreski i dwóch kółek nie było na początku najprostsze:). Do końca kwietnia – czyli do końca okresu rozliczeniowego z podatku, dzieci dowiedzą się także, co to są organizacje pozarządowe, jakie fundacje i stowarzyszenia działają w Polsce oraz komu pomagają i na co zbierają pieniądze.

„Zespół 1%” – w piątek byli to: Wiola, Zuzia oraz Bartek z p. Kamilą, wyruszyli by zapoznać się z sąsiadami  Świetlicy czyli właścicielami i pracownikami sklepów, restauracji i instytucji w  najbliższym otoczeniu Kolegiackiej 3 i zachęcić ich do przekazania dla Stowarzyszenia 1%.  Przygotowano w Świetlicy dla nich mały poczęstunek (pyszny dżem jabłkowy) w ozdobnym słoiku.

Mamy nadzieję, że w tym roku wiele osób przekaże 1% swojego podatku dla Stowarzyszenia, które wciąż chce się rozwijać i wspierać ludzi. A potrzeby naszej organizacji są bardzo duże.IMG_20160205_134748IMG_20160204_133613